Beyin Pili Uygulamaları, deneyim gerektiren Ameliyatlar olup, sonuçları hastadan hastaya ve girişimi yapan Hekimden Hekime değişiklik arz eder.
Tedavi
Tedavi

Bizi Takip Edin
Ümriye Güler 1967 doğumlu, 45 yaşında, sol tarafta hakim iki taraflı titreme, hareketlerde yavaşlama, tutukluk, katılık ve yürüme güçlüğü; ilaç alınca ortaya çıkan şiddetli istem dışı hareketler yakınmaları ile başvurdu.Öyküsünden yakınmalarının ameliyatından 9 yıl önce sol elden titreme, tutukluk ve ağırlık ile başladığı, son 6 yıldır sağ tarafında da olduğu ve medikal tedaviye yeterli cevap vermediği; ilaç almadığı zamanlarda solda hakim iki taraflı titreme, tutukluk, ağırlık, katılık ve yürüme güçlüğünün; ilaç alınca şiddetli istem dışı hareketlerinin olduğu öğrenildi.
Hastada ilaç almadığında solda hakim titreme, katılık, tutukluk ve yürüme güçlüğünün mevcut olduğu; yüksek doz ilaçla bu yakınmalarının kısmen azaldığı ancak şiddetli istem dışı hareketlerin ortaya çıktığı gözlendi.
Ümriye hanıma 15.02.2012 tarihinde Beyin Pili takılması operasyonu gerçekleştirildi.Ümriye hanım'ın  Parkinson Beyin Pili ameliyatından 5 yıl sonrası Pil Kapalı / Açık görüntüleri izlenmekte.
Geri
Paylaş