Beyin Pili Uygulamaları, deneyim gerektiren Ameliyatlar olup, sonuçları hastadan hastaya ve girişimi yapan Hekimden Hekime değişiklik arz eder.
Tedavi
Tedavi

Bizi Takip Edin
Sabahattin Akçay 1938 doğumlu, 68 yaşında, sağ tarafta hakim iki taraflı titreme, hareketlerde yavaşlama ve tutukluk, yürüme güçlüğü; ilaç alınca ortaya çıkan şiddetli istem dışı hareketler yakınmaları ile başvurdu.
Hastanın öyküsünden yakınmalarının ameliyatından 20 yıl önce sağ tarafından titreme, tutukluk ve ağırlık ile başladığı, son 15 yıldır medikal tedaviye yeterli cevap vermediği; ilaç almadığı zamanlarda iki taraflı titreme, tutukluk, ağırlık ve yürüme güçlüğünün; ilaç alınca şiddetli istem dışı hareketlerin ortaya çıktığı öğrenildi.
Hastada ilaç almadığında sağda hakim titreme, katılık, tutukluk ve yürüme güçlüğünün mevcut olduğu; yüksek doz ilaçla bu yakınmalarının kısmen azaldığı ancak şiddetli istem dışı hareketlerin ortaya çıktığı gözlendi.
Sabahattin beye 10.06.2006 tarihinde Beyin Pili takılması operasyonu gerçekleştirildi. Sabahattin beyin Beyin Pili ameliyatından 10 yıl  sonrasındaki önce Beyin Pili açık, sonrasında Beyin Pili kapalı, sonrasında da Beyin pili tekrar açıldıktan sonraki görüntüleri izlenmekte.
Geri
Paylaş